Biuro Karier Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu

Rozwój osobisty

Zasady skutecznej komunikacji lekarza z pacjentem

Stwierdzenie mówiące o tym, że komunikacja interpersonalna odgrywa bardzo ważną rolę w naszym życiu, na pierwszy rzut oka może się wydawać truizmem. Jeśli jednak nieco dokładniej przyjrzymy się komunikacji międzyludzkiej, łatwo dojdziemy do smutnego wniosku, że wszyscy o tym wiedzą, ale niewiele osób rzeczywiście zdaje sobie z tego sprawę. Jest to przyczyną bardzo wielu starć, sprzeczek, konfliktów, nieporozumień, odrzucenia, niechęci, czyli tego wszystkiego, co uprzykrza nam życie w społecznym świecie i czego przy odrobinie dobrej woli i treningu moglibyśmy uniknąć, a przynajmniej ograniczyć do minimum.

Zachęcamy do zapoznania oraz współpracy z naszym doradcą kariery, który w profesjonalny sposób udzieli Wam wsparcia.

Powszechnie wiadomo, że nieodłącznym elementem naszego życia są sytuacje, które wywołują napięcia i niezwykle silne emocje. Czasem stres działa mobilizująco, ale bywa także źródłem chorób i fatalnego samopoczucia. W wykładzie dr Agnieszka Mościcka-Teske opowiada o tym, jak działa stres i jak sobie z nim skutecznie radzić.

Zachęcamy do zapoznania oraz współpracy z naszym doradcą kariery, który w profesjonalny sposób udzieli Wam wsparcia.

Każda strategia rozwiązywania konfliktów ma swoje wady i zalety. 

Czy wiesz, jaki styl i dlaczego ten preferujesz?
Czy jest możliwe, abyś nauczył się wykorzystywać również inne techniki?

Zachęcamy do lektury artykułu oraz współpracy z naszym doradcą kariery, który w profesjonalny sposób udzieli Wam wsparcia.