Biuro Karier Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu

Konsultacje i warszaty

Akademickie Biuro Karier przedstawia charakterystykę warsztatów organizowanych w ramach swojej działalności.

Warsztaty odbywają się zgodnie z ustalonym harmonogramem. Jeśli jednak zainteresuje Cię jakiś konkretny warsztat z poniższej listy i zbierzesz min. 6 osób napisz do nas na adres e-mailowy Akademickiego Biura Karier, a zorganizujemy go w dogodnym terminie.

 

Zapraszamy do kontaktu!

 

Temat Warsztatu Opis warsztatu
Kariera na receptę – recepta na karierę Słowo kariera budzi wiele kontrowersji, jeszcze więcej wątpliwości rodzi wyrażenie „planowanie kariery”. Obserwacja ciągłych zmian zachodzących w różnych sferach życia nasuwa pytanie, czy w ogóle możliwe jest planowanie kariery. Warsztaty będą okazją do zastanowienia się nad tymi kwestiami, dokonania analizy tych czynników kariery, na które możemy mieć wpływ, które sami możemy kształtować.

Na dolegliwości związane z brakiem planowania kariery receptę można, a nawet trzeba, wystawić sobie samemu.

Jak się za to zabrać? O tym dowiesz się podczas warsztatu.
Zdiagnozuj swój potencjał zawodowy Bez świadomości własnego potencjału trudno planować karierę, czy poszukiwać choćby doraźnej pracy pozwalającej dorobić podczas studiów. Dzięki refleksji na temat własnych zainteresowań, wartości, uzdolnień, kompetencji, cech osobowości czy temperamentu możliwe staje się mądre określenie kierunków poszukiwania pracy, a także dokonanie ciekawej autoprezentacji w ramach dokumentów aplikacyjnych czy podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Ćwiczenia, testy, kwestionariusze przeprowadzone w ramach warsztatu pozwolą Ci przyjrzeć się swoim atutom oraz dostrzec obszary wymagające dalszego rozwoju (może w ramach kolejnych warsztatów) w myśl hasła: Trafna diagnoza – efektywna terapia
Rynek pracy w pigułce Planowanie kariery bazuje z jednej strony na samowiedzy, a z drugiej – wymaga dobrej orientacji co do rynku pracy. Proponowane warsztaty mają na celu prześledzenie nowych trendów oraz wyzwań, które współczesny rynek stawia przed pracownikami. Zajęcia będą okazją do podzielenia się obserwacjami dotyczącymi rynku pracy, zwłaszcza branży medycznej. Omówimy sposoby zbierania informacji o firmach, wymagania stawiane kandydatom przez pracodawców oraz stosowane przez nich procedury rekrutacji.

Zapraszamy na warsztat - tej pigułki nie da się przedawkować.
Poszukiwanie pracy – reanimacja Poszukiwanie pracy wymaga dużej aktywności ze strony kandydatów, a tymczasem wielu poszukującym daleko do właściwego poziomu zaangażowania. Bez ożywienia tych poszukiwań czas pozostawania bez pracy może się niebezpiecznie wydłużyć.

Podczas warsztatu omówimy metody aktywnego poszukiwania pracy, zasady budowania sieci kontaktów (networking w poszukiwaniu pracy), organizację własnego „biura poszukiwania pracy”.

Zapisz się na warsztat - tchnij życie w swoje poszukiwanie pracy
Udane zabiegi na dokumentach aplikacyjnych Dokumenty aplikacyjne - CV oraz list motywacyjny - mogą przesądzić o naszych dalszych rekrutacyjnych losach. Jeśli chcesz, by stały się przepustką do rozmowy rekrutacyjnej, powinieneś je poddać „zabiegom uzdrawiającym”.

Podczas warsztatów dowiesz się, jak uniknąć typowych błędów, twórczo traktować wzorce dokumentów aplikacyjnych, uatrakcyjnić prezentację własnej kandydatury. Poznasz typowe rodzaje CV, w tym Europass CV propagowany przez instytucje Unii Europejskiej.

Na warsztat proszę przynieść własne lub przykładowe dokumenty aplikacyjne –zabiegi bez pacjenta nie mają sensu.
Zalecenie: dobrze przygotuj się do rozmowy kwalifikacyjnej Rozmowa rekrutacyjna „z marszu”, nie poprzedzona przygotowaniami, może zaprzepaścić nasze szanse na zatrudnienie. Podczas warsztatów omówimy takie aspekty przygotowania się do tej ważnej autoprezentacji, jak: zebranie wywiadu o firmie/ stanowisku, przemyślenie własnych atutów pod kątem wymagań stanowiska, świadome wpływanie na wrażenie, które wywołujemy.

Jako zdyscyplinowani „pacjenci” tytułowe „zalecenie” zrealizujemy praktycznie już podczas warsztatu - znaczną jego część wypełnimy symulacjami rozmów kwalifikacyjnych.

Tym razem będziemy eksperymentować na sobie samych.
Profilaktyka stresu Stres jest nieodłącznym elementem naszego życia. Źle nam się kojarzy, choć gdy go mamy pod kontrolą, dostarcza nam wielkich pokładów energii do sprostania życiowym wymaganiom.

Podczas warsztatu omówimy korzyści, jakie wynikają z doświadczania tzw. eustresu, zastanowimy się nad tym, jak nie ulec bezradności w obliczu natłoku problemów, jak zapobiegać i radzić sobie z nadmiernym stresem.

Uwaga: poziom doświadczanego stresu nie będzie podstawą kwalifikowania do udziału w warsztacie.
Szczepionka Asertywności Asertywność jest szansą na realizację własnych potrzeb i celów bez konfliktowania się z innymi. Tymczasem w relacjach międzyludzkich często przyjmujemy postawę uległości lub przeciwnie – reagujemy agresją. W tych reakcjach widzimy jedyną drogę zadbania o siebie.

Warsztat będzie okazją do przyjęcia być może kolejnej, ale ważnej dawki szczepionki przeciw naszej własnej bierności lub agresywności w relacjach z innymi ludźmi. Przyjrzymy się, czym jest postawa asertywności, co jest jej podłożem, jakie niesie ze sobą korzyści. Omówimy typowe sytuacje interpersonalne rodzące konflikty, ćwicząc asertywne reakcje pozwalające uniknąć niepotrzebnej konfrontacji.

Skutki uboczne tej szczepionki - wzrost wzajemnego szacunku w relacjach z innymi.
Zastrzyk dobrej komunikacji interpersonalnej Mimo wspólnego języka, którym się posługujemy, często mamy poczucie wzajemnego niezrozumienia. W relacjach z pacjentem ten brak zrozumienia może mieć daleko idące konsekwencje dla procesu terapeutycznego.

„Zastrzyk dobrej komunikacji” przydać się może przedstawicielom zawodów medycznych w sposób szczególny. Przypomnienie zasad prawidłowej komunikacji, uświadomienie sobie potencjalnych barier leżących po stronie nadawcy i odbiorcy komunikatu oraz sposobów ich przezwyciężania, rozwój umiejętności aktywnego słuchania, pogłębianie empatii w relacjach z pacjentem – to najważniejsze aspekty proponowanego warsztatu.

Uwaga: ten zastrzyk jest bezbolesny i może mieć dużą moc terapeutyczną.
Promocja zdrowego (efektywnego) zarządzania sobą Czy doświadczyłeś poczucia zmarnowanego czasu, niewłaściwie wykorzystanej energii, zaprzepaszczonej okazji lub jakiegokolwiek innego przejawu braku efektywności własnych działań? Jeśli tak, to ten warsztat jest dla Ciebie. Dowiesz się, jak stawiać cele, by Cię skutecznie motywowały, jak ustalać priorytety, odróżniać zadania pilne od ważnych, planować działania ( w tym rozwój własny), radzić sobie z pożeraczami czasu.

Zdrowy styl życia to nie tylko zbilansowana dieta i wysiłek fizyczny, ale także równowaga osiągana dzięki mądremu stawianiu celów i efektywnej ich realizacji.
Negocjacje – lek na konflikt interesów Negocjacje towarzyszą nam na co dzień, choć termin często rezerwujemy dla sytuacji obarczonych poważniejszymi skutkami, jak negocjowanie zarobków, warunków zatrudnienia czy podwyżki, o transakcjach kupno - sprzedaż nie wspominając. Jeśli jesteś przekonany, że wygrana jednej strony negocjacji musi oznaczać przegraną drugiej strony, to udział w warsztacie pozwoli Ci uświadomić sobie, że wcale tak być nie musi. Negocjacje wygrany – wygrany (win – win) dają nadzieje na długotrwałe, przyjazne stosunki obu stron, zatem warto poznać ich zasady. Na wypadek, gdyby druga strona nie podzielała naszego entuzjazmu do tej filozofii negocjacji, podczas warsztatu omówimy też często stosowane triki/techniki negocjatorów nastawionych na jednostronną wygraną.

Zapraszam na warsztat z wkładem własnym: pomysłami na „tematy do negocjowania” w ramach ćwiczeń.
Wystąpienia publiczne – tchnij życie w słuchaczy Wystąpienia publiczne są nieodłącznym elementem kolejnych etapów rozwoju kariery, od czasów szkolnych począwszy. Nawet jeśli udało nam się opanować największe lęki związane z prezentacją na forum, to nadal możemy doskonalić nasze umiejętności z tego zakresu, coraz skuteczniej oddziałując na odbiorców.

Warsztaty będą okazją do omówienia konstrukcji dobrej prezentacji, typowych błędów popełnianych przez przemawiających, czynników podnoszących efektywność oddziaływania na słuchaczy.

A ponieważ ćwiczenie czyni mistrza, podczas warsztatów będzie możliwość dokonania krótkiej prezentacji – przygotowanej wcześniej, na inną okazję lub zaimprowizowanej po krótkim przygotowaniu (temat własny lub zadany),

Zapraszam na warsztat z własnymi próbkami prezentacji, choć ich brak nie będzie dyskwalifikował kandydata.
Kreatywne rozwiązywanie problemów - przeciwwskazania: rutyna i schemat Kreatywność to często poszukiwana przez pracodawców cecha przyszłego pracownika. Docenienie kreatywności wypływa z przeświadczenia, że wiele problemów wynikających z coraz większego stopnia skomplikowania struktur i procesów w firmach/organizacjach, pozostałoby do dziś nierozwiązanych, gdyby pracownicy nie umieli uwolnić się od schematów myślowych, nie mieli odwagi przełamać obowiązującej rutyny. Porozmawiamy o tym, jak można wspomóc ten proces uwalniania się od rutyny, schematów myślowych i innych barier twórczego myślenia oraz, co ważniejsze, przećwiczymy to podczas warsztatu.

Warunki wstępne udziału w warsztacie – gotowość do nieskrępowanego ciągu skojarzeń i poczucie humoru.

 

Zaplanuj swoją karierę!

W każdy poniedziałek i w każdą środę 16:00 - 20:00 psycholog i doradca kariery udziela bezpłatnych porad z zakresu planowania kariery i rozwoju kompetencji z wykorzystaniem testów psychologicznych. Podpowiada jak poprawnie napisać CV i list motywacyjny oraz sprawdza przygotowane już aplikacje. 

Porady udzielane są w Biurze Karier UMW, przy ul. Parkowej 34, pok. 106.

 

Zgłoszenia prosimy kierować na adres: 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.